Війна змушує бізнес перелаштовуватися, щоб вистояти у нестабільні часи. Хтось змушений закриватися, хтось корегує роботу і пропонує нові можливості для своїх клієнтів. Нелегко нині і таксистам. Попри складні умови, більшість служб у Луцьку працює.

Чи є пасажири і чи оновилися ціни – у сюжеті.

На вулицях міста їх стало менше, але йти з ринку не збираються. Війна вдарила по усіх сферах, службах таксі в тому числі. Власники компаній заявляли, що попит у всій Україні впав на 80%. Знизилася і кількість водіїв. Багато задіяних в теробороні, волонтерстві, частина покинула своє місто. Усе ж меншість виходить на роботу й у воєнний час. У Луцьку продовжують працювати майже усі служби.

Рустам виходить на роботу щодня з восьмої по двадцяту. На все місто працює 10 машин. У більшій кількості нема потреби.

«Багато хто повиїжджав, багато нових людей. А так усе стабільно. Поки будемо накатувати, бо люди ще толком не знають, що ми виїхали, оскільки мала кількість в нас машин їздить, бо нема потреби. А все інше буде з часом», – міркує таксист.

Щодо цін, то, за словами таксиста, вони зросли несуттєво. У них + 50 копійок і тепер вісім гривень за кілометр. Хоча у службі таксі «Уклон» прокоментували, що максимальне зростання цін можливе у 2,5 раза. Наприклад, якщо було 100 грн, то максимум буде 250 грн за поїздку. Більшість же водіїв у Луцьку кажуть, що заробітку у них не побільшало, тому що возити нема кого.

«Раніше їдеш – і хотілося перекурити. А зараз куриш – і хочеться вже поїхати», – каже таксист Віктор.

Не на користь таксистам і здорожчання газу й бензину на 11-12%. Нині це становить 36.84 і відповідно 18.84 копійки за літр. Крім того, діє обмеження в літражі – 20 в один бак. Раніше Віктор виїжджав їх за день.

Таксисти не працюють тільки у комендантську годину. Решта часу – на колесах. У час повітряної тривоги, кажуть, не ховаються, бо на Волині небезпеки не відчувають. Але те, що більше простоюють, ніж працюють, – факт.

Лучани, з якими ми поспілкувалися, вважають, що до послуг таксі в час війни треба вдаватися у критичних ситуаціях та зважати на свій бюджет.

Деякі служби таксі, як-от «Болт», «Уклон» чи «Убер», зробили заяви, що намагаються допомагати громадянам з евакуацією та перевезенням людей через кордон. Перевозять продукти, ліки у тероборону чи лікарні.

Водії служб у Луцьку поки працюють у звичайному режимі. На роботу виходять, щоб мати за що жити і тримати економіку в країні.

Через війну більшість служб скасували комісію для водіїв. Самі ж кермувальники часто збирають гроші для української армії та працюють здебільшого як волонтери.