Волинянин переобладнав двигун свого авто – тепер його “заправаляють” дровами.

Про це йдеться на сторінках газети “Вісник”, – пише Волинь24.

Унікальна “Таврія”, яка їздить на дровах з’явилася у Луцьку. Переобладнав авто мешканець обласного центру Волині Микола Оксенюк.

Хлопець родом з поліського села Лісове Маневицького району. Каже, загорівся ідеєю переобладнання авто давно. Найперше вмовив свого батька Анатолія Антоновича перевести на дрова трактора.

Микола закінчив Луцький національний технічний університет – здобув спеціальність інженера-енергетика. Вже як дипломований спеціаліст взявся переобладнати власний легковий автомобіль “Таврія”. Допомагав йому товариш із сусіднього села Оконськ Дмитро Стрільчук.

“У мене машинка старенька 1996 року випуску, двигун бензиновий – 1,1 л куб. Але на нові іномарки таку газогенераторну установку й не поставиш. Бо там двигуни, так би мовити, комп’ютеризовані. Вартість самої установки мені обійшлася у межах 200 умовних одиниць. Але вона окупиться вже за кілька місяців”, – розповідає Микола.

Ззаду у “Таврії” прилаштовані два “бункери”. В одному лежать дрібно порізані дрова, які підпалюються, і вони починають тліти. Інший – це фільтр, що очищає вже вироблений газ.

“Єдиний мінус – перш ніж рушити, треба, щоб двигун трішки попрацював. Це для того, аби виробився деревний газ. Три-п’ять хвилин – і можна їхати”, – каже хлопець.

“Таврія” Оксенюка розганяється до 80-90 кілометрів на годину.

Використовувати, як паливо можна будь-яке дерево, крім хвойного. Потрібно подрібнити його, висушити – і є паливо.

5c949c472e2fe