Екс-глава Каталонії не може скласти присягу дистанційно. Відповідну постанову ухвалив Конституційний суд Іспанії. Позов через висунення Карлеса Пучдмона на посаду очільника регіонального парламенту надіслав уряд країни.

Судді вищого органу правосуддя вважають, що сеператист може зайняти посаду глави Каталонії тільки якщо з’явиться на урочисте засідання особисто, а не через відеозв’язок або шляхом делегування свого голосу, як припускалось раніше.

Додатковою умовою при прийнятті посади – дозвіл члена Верховного суду Іспанії Пабло Льярени, який займається справою Пучдемона. Мадрид вважає, що екс-очільник женералітету Каталонії не може знову зайняти крісло глави уряду, коли звинувачується у низці важких злочинів.

Урочисте засідання каталонського парламенту має відбутися 30 січня. На ньому повинні визначити лідера регіону. Більшість депутатів проголосували за Карлеса Пучдемона. Проте він з жовтня 2017 року перебуває за межами Іспанії, переховуючись від переслідувань влади країни після проведення референдуму за незалежність. Якщо політик не з’явиться у парламенті 30 січня, засідання мають скасувати.