На Волині при проведенні обстежень вперше виявили  південноамериканську томатну міль, яка шкодить рослинам. Шкідника виявлено у Володимир-Волинському районі на посадках картоплі на площі 10 га.

На відповідній території розпорядження голови Володимир- Волинької РДА запроваджено карантинний режим, затверджено заходи щодо локалізації та ліквідації шкідника,  – повідомили у  Головному управлінні Держпродспоживлужби у Волинській області.

Зазначають, що головними рослинами-господарями південноамериканської томатної молі є томати. Крім них, міль може пошкоджувати всі види рослин з родини пасльонових: баклажани, картоплю, перець, тютюн та дикорослі пасльонові такі, як дурман, паслін, дереза.

озповсюджується з розсадою і плодами томатів у всіх фазах розвитку, також з пакувальним матеріалом, ґрунтом, інвентарем, рослинними рештками.

Гусениці шкідника можуть живитися на усіх частинах рослин томатів і ушкоджувати рослини на всіх стадіях росту.

Довідково:

Південноамериканська томатна міль (Tuta аbsoluta Meyr.) – небезпечний карантинний шкідник. Походить шкідник з країн Південної Америки, перші відомості про його знаходження на Європейському континенті надійшли з Іспанії у 2006 році. У 2010 році південноамериканська томатна міль вже була виявлена в Болгарії, на Кіпрі, у Німеччині, Іспанії, Угорщині, Ізраїлі, Туреччині та на території України в помідорах, завезених з Іспанії та Нідерландів. Станом на 01.01.2019 року загальна площа зараження в Україні становить 966,5716 га.