В Україні сьогодні, 17 травня, відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. З 2007 року цей день традиційно відзначається у третю неділю травня. Окрім належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій його метою є привернення уваги до трагічних подій, викликаних насильницьким насадженням комуністичної ідеології, і відродження національної пам’яті.

“Науковці кажуть, у Биківнянському лісі протягом найстрашніших років Великого терору знайшли свій останній притулок від 30 до 100 тисяч закатованих українців. Кожного разу, коли буваю там, відчуваю, як земля просякнута кров’ю, а крики жертв застрягли у гілках дерев, — жахаюся від усвідомлення величини скоєного злочну. «Спеціальні потреби» — офіційна мета виділення цієї земельної ділянки. Це рішення збереглося в архівах. Так більшовики приховували свої жахливі злочини. Насправді цьому лісу судилося стати справжнім «українським некрополем», – заявив п’ятий президент України Петро Порошенко.

Інтелігенція, державні і релігійні діячі, жертви так званих «чисток», колишні військовополонені, представники польського, німецького, болгарського, литовського і багато інших народів, на жаль, досі не встановлених людей покояться у цьому скорботному місці.

«Трагедія комуністичного терору має стати повчальним уроком на майбутнє, надійним запобіжником від спроб реанімувати «русский мир» на нашій українській землі. Вічна пам’ять усім жертвам репресій, похованим у Биківнянському лісі, у інших місцях розстрілів в Україні і за її межами. Ми пам’ятаємо», – сказав Порошенко.