В США “попросили” з посади головного дипломата країни. Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп звільнив Рекса Тіллерсона з поста держсекретаря. Про це Трамп, як зазвичай, повідомив у своєму Твіттері.
За інформацією СіЕнЕн Тіллерсон дізнався про своє звільнення саме з цього повідомлення у твітер. Натомість, видання Вашингтон Пост пише, що Трамп ще в п’ятницю попросив Тіллерсона піти у відставку. Задля цього дипломат перервав свій візит до Африки. Він заявив, що відчував, – мав повернутись, однак на той час конкретної причини на те ще не знав. За словами Трампа, він не обговорював звільнення з Тіллерсоном, а прийняв це рішення сам.
Розбіжності у поглядах з Білим Домом щодо ведення зовнішньої політики стосовно Ірану, Росії та КНДР держсекретар мав від самого початку своєї діяльності на посаді. Стосунки Вашингтону з цими країнами вкрай напружені, а Тіллерсон відстоював виключно мирне врегулювання суперечностей. На відміну від Трампа з його різкими заявами. Американські ЗМІ ще в грудні минулого року пророкували відставку Тіллерсона, проте Білий Дім відкидав такі припущення. Нині ж політологи стверджують, що можливою причиною для такого рішення стала різка заява дипломата щодо отруєння екс-розвідника Сергея Скрипаля. Рекс Тіллерсон звинуватив Росію у причетності до скоєного. Трамп же каже, що потребує доказів причетності РФ до замаху.