У парку імені 900-річчя Луцька планують зробити тверді доріжки, освітлення, вбиральню, встановити лавочки, смітники. При цьому намагатимуться не перевантажувати парк інфраструктурними об’єктами, щоб максимально зберегти природу.

Про це в інтерв’ю 12 каналу розповів міський голова Ігор Поліщук.

«Ми дуже уважно і дуже виважено підходимо до реалізації цього проєкту, тому що парк імені 900-річчя Луцька є доволі унікальним з точки зору того ландшафту, який там є. Він нетиповий для Луцька, адже він горбистий. Також нетиповий з точки зору величезної кількості зелених насаджень», – зазначив мер.

За його словами, на реконструкцію парку з міського бюджету на наступний рік виділили 10 млн гривень, певну суму також залучать із соцеконому.

«Наша позиція щодо реконструкції парку полягає в тому, щоб зробити його зручним. Потрібно зробити благоустрій, щоб люди могли ходити по твердому покритті, тому що там доріжки фактично із ґрунту. Взимку, восени там болото – відпочивати не можливо. Слід зробити там освітлення, побудувати громадську вбиральню, поставити лавочки, смітники. Можливо, якісь локації для дітей і для занять спортом. І на цьому завершити. Не потрібно перенасичувати його якимись інфраструктурними об’єктами, бетоном, величезною кількістю якихось кафе. Необхідно максимально зберегти ту природу, яка там є», – наголосив Ігор Поліщук.

Каже, 2022 року хочуть провести «чорнові» роботи, щоб підготувати базу для подальшої реконструкції: почистити водойму, прокласти мережі під освітлення, визначити, де розмістити громадську вбиральню, протягнути туди воду і каналізацію.

«Лише після цього ми зможемо вкладати тверде покриття, облаштовувати лавочки, смітники, будувати громадську вбиральню», – додав міський голова.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Урбан-парки будуть по всьому Луцьку, – міський голова