Україна виходить на пік третьої хвилі коронавірусу, – констатують епідеміологи. Лише за минулу добу, 17 березня, зареєстровано рекордних з початку року 15 тисяч нових випадків інфікування, а смертність уже перетнула найвищі осінні показники. Різко зросла коронавірусна захворюваність і на Волині: за останню добу діагноз підтвердили у 330 людей.

Чи вистачить ресурсів протистояти – дізнавалися журналісти 12 каналу.

Українські науковці заговорили про так звану “третю хвилю”. Вона, пояснюють в Національній академії наук, небезпечніша за попередні. Недуга протікає важче, і частіше вражає молодих.

У волинському лабораторному центрі певнять: смертність від ускладнень коронавірусу в області ще не б’є рекордів. Чого не скажеш про стрімке зростання кількості недужих.

“Вчора із 330 випадків 40 осіб було госпіталізовано. Це 12 відсотків. Це велика цифра, раніше ледь досягало 10 відсотків”, – розповідає Ірина Єнжиєвська, завідувачка відділу епідеміологічного нагляду лабораторного центру.

Нині два опорні волинські медзаклади – це інфекційна та обласна клінічна лікарні – завантажені на дві третини. Що епідемія набирає сили, тут відчули ще місяць тому.

Констатують медики і значно важчий перебіг хвороби.

В обласній лікарні – 187 ліжок з безперебійною подачею кисню. Але цього може бути замало. Тому терміново розгортають нові ліжкомісця.

Погіршення епідситуації учора, 17 березня, відкинуло область до помаранчевої зони. Сьогодні – ми знову у жовтій. Як швидко опинимося у червоній – залежатиме від того, попереджають епідеміологи, наскільки ретельно волиняни будуть дотримуватися карантинних застережень.