За словами митрополита Луцького і Волинського Михаїла, третина прихожан, які сповідалися у Вербну неділю у Свято-Троїцькому соборі, – колишні парафіяни храмів Московського патріархату.

Про це він сказав у програмі «Духовна абетка» 20 квітня на 12 каналі.

«Я радію за українську спільноту, бо вона тверезіє. Тверезіє в сенсі духовному. Тверезіє, оцінює, аналізує, має свободу вибору. У Вербну неділю одна третя причасників у нашому соборі – це вчорашні парафіяни Московського патріархату. Перше, в чому вони сповідалися, – «я каюся, що ходила то в Покровську, то у Всіх святих храм чи ще якийсь… Вони мали свободу і прийшли у той храм, який хотіли прийти. Насильно ніхто нікуди не тягнув», – зауважив владика Михаїл.

Він наголошує, що і священнослужителі, і всі інші миряни мають сьогодні таку свободу: «бути в Україні або залишатися рабами москви, зачаївшись, і стояти спочатку у спокійній, а потім в агресивній позиції колабораціоніста».

«Але я впевнений, що держава наша сильна, і вона наведе порядок не лише в царині світській, а й у духовній, де дуже щільно перетинаються порушення українського законодавства. Упевнений, що Верховна Рада заборонить діяльність російської церкви, що Конституційний суд прийме рішення про перейменування, що колабораціонізм буде припинений», – додав митрополит Михаїл.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чи варто святкувати, коли у країні війна. Відповідь митрополита Михаїла. ВІДЕО