Заступниця голови Волинської облдержадміністрації Людмила Тимощук вважає, що область може покинути «червону» карантинну зону за три тижні, якщо всі мешканці дотримуватимуться встановлених обмежень та активно вакцинуватимуться від коронавірусу.

Про це вона сказала у програмі «Ваше право» на 12 каналі 13 листопада.

«Найменший термін, на який вводиться червоний рівень небезпеки, – це 2 тижні. Його вводить Кабінет Міністрів на засіданні державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Вони рекомендують 2 тижні, тому що це йде період так званого етіологічного поширення», – розповіла посадовиця.

Вона висловила сподівання, що за три тижні «червону» зону на Волині скасують.

«Якщо люди дослухаються, будуть більш-менш дотримуватися карантинних обмежень, а також активно вакцинуватися, то ми зможемо подолати той ріст захворюваності. Хоча, я бачу, ми ще не вийшли на плато. Вчора було трошки менше, як сьогодні, виявлено (за добу 10 листопада на Волині виявили 694 хворих, а за 11-те – 719, – ред.), але надіюся, що з неділі ми це зможемо подолати», – сказала Людмила Тимощук.

Також, за її словами, завдяки запровадженню канікул і дистанційного навчання у школах, спостерігається зменшення росту захворюваності серед дітей.

Нагадаємо, з понеділка, 8 листопада, на Волині почав діяти червоний рівень епідемічної небезпеки.