За даними прес-служби Міністерства цифрової трансформації з посиланням на дані аналітичної компанії Chainalysis, Україна увійшла в топ-10 країн з найбільшим заробітком на біткоїні в 2020 році. Українські інвестори заробили близько 400 млн. доларів прибутку на біткоїні минулого року.

Криптовалюта, яка є інструментом інвестування нового покоління, є однією з найпопулярніших тем за останній період. Якщо ви думаєте інвестувати в криптовалюту, вам потрібно відповісти на три запитання: В яку криптовалюту інвестувати? Скільки інвестувати? Як вибрати біржу криптовалют?

Відповіді на ці важливі питання різняться, адже змінюються профілі інвесторів та апетити до ризику. У цій інструкції від Huobi Global ви можете знайти відповіді на запитання та зрозуміти, які фактори потрібно оцінити перед інвестуванням.

В яку криптовалюту слід інвестувати?

Криптовалюти – це цифрові валюти, створені на основі шифрування та використовуються в мережах блокчейнів. Їх найважливішою особливістю є те, що вони незалежні від будь-якого уряду чи центральної влади. Наприклад, блокчейн Біткойн створений для переказу грошей від людини до людини без посередників, а його валютою є Біткойн (BTC). Отже, користувачі, які «перевіряють» ці транзакції в мережі блокчейнів, заробляють BTC за свою роботу. Це називається «майнінг», і саме так виробляються криптовалюти.

Таким чином, фактором, через який варто інвестувати в криптовалюту, є внутрішня цінність проекту, тобто те, що стоїть за нею. Шукаючи відповідь на питання «В яку криптовалюту слід інвестувати?», ми наполегливо рекомендуємо вам провести своє дослідження. Питання, які потрібно врахувати, включають: яку проблему вирішує проект; наскільки він поширений; якою є проектна команда; чи надійний проект та наскільки активна його спільнота.

Зараз на ринку є тисячі криптовалют, але мало хто з них має потенціал для виживання в довгостроковій перспективі. Тому не вкладайте гроші в коїни лише тому, що ви чуєте про них у своєму близькому оточенні або постійно бачите їх назву в соціальних мережах; обов’язково ретельно досліджуйте це питання.

Скільки я повинен інвестувати?

Оскільки криптовалюти є інструментом інвестування з високим ризиком, ми рекомендуємо інвестувати суму, яка не зашкодить вам, якщо ви програєте. Високий ризик обумовлений нестабільністю цін. Ринки все ще дрібні, оскільки криптовалютна індустрія тільки запускається. Отже, ми спостерігаємо високу волатильність цін, стрімкі підйоми і падіння. У міру того, як маси прийматимуть криптовалюти, галузь буде розвиватися і рости, а поглиблення ринку зменшить нестабільність цін. Однак у нас є трохи більше часу, поки не дійдемо до цієї точки.

Це може бути гарною ідеєю – розподілити ризик під час прийняття інвестиційних рішень. Те, як ви створюєте портфель тут, повністю залежить від вашого апетиту до ризику, і тут немає правильної формули.

Що потрібно враховувати при виборі криптовалютного обміну?

Криптовалютами торгують на біржах криптовалют. Ви можете здійснювати свої транзакції, перекладаючи токени зі свого банківського рахунку на свій рахунок на біржі криптовалют.

Найважливішим завданням біржі є захист активів своїх користувачів. Вирішуючи, яку біржу використовувати, обов’язково вивчіть історію біржі та заходи безпеки, які вона вживає. Криптовалютна біржа ніколи не повинна ламатися чи «просочуватися», не повинна мати проблем з інфраструктурою, а натомість – мати команду, яка  швидко  вирішуватиме проблеми та сертифікати безпеки світового класу.

Важливим критерієм, крім безпеки, є обсяг торгів біржі. Великий обсяг торгів означає, що ринок глибокий. Поглиблений ринок вказує на те, що ви можете отримати правильну ціну під час торгів.

Довірені біржі завершують процес автентифікації та зберігають цю інформацію відповідно до політики KYC (Знай свого клієнта), щоб запобігти використанню криптовалют для фінансування тероризму та відмивання грошей. Відповідальність фондового ринку у запобіганні незаконним ситуаціям можна вважати важливим показником з точки зору надійності.

Сьогодні функціонують сотні бірж криптовалют. Ми рекомендуємо новим інвесторам визначитись із криптовалютною біржею, яку вони хочуть використовувати, прочитавши огляди в ЗМІ, соціальних мережах та після дослідження незалежних джерел.

Як зазначили в прес-службі Мінцифри, в Україні люди та криптокомпанії зможуть офіційно працювати та отримувати доходи від операцій з новими активами після прийняттям профільного законопроєкту “Про віртуальні активи”.

“Створення якісного правового поля забезпечить сталий розвиток крипторинку для швидкого прориву України на шляху цифрової трансформації”, – додали в прес-службі.

Нагадаємо, в 2016 році НБУ почав дослідницький проект для можливого впровадження е-гривні – національної валюти на основі технології блокчейн, яка може дозволити мінімізувати трансакційні витрати на переведення грошей від одного учасника платіжного ринку України іншому і одночасно проводити їх з практично миттєвою швидкістю.

Зазначимо, Національний банк України продовжує вивчати можливість випуску власної валюти цифровий – е-гривні. Центробанк досліджує її можливі сфери використання та потенційний попит на е-гривню.