Чи не головна і тотальна ознака усього сьогоднішнього житлового будівництва – це панорамні вікна (їх ще звуть «вікнами в підлогу»). Ця тенденція покликала до життя радіатори опалення (за звичкою ми їх звемо ще «батареями»), які низькі і тому, будучи встановлені біля панорамного вікна – не псують дизайн приміщення і не затуляють вид.

Втім, таке використання низьких радіаторів опалення – це далеко не усі потреби і можливості цих, так би мовити, негабаритних пристроїв. Тож якщо ви плануєте придбати низькі радіатори опалення в Луцьку  – уважно прочитайте текст нижче.

Але спочатку – повернімося до панорамних вікон

Можливо, ви будете здивовані, але якщо ви вирішили купити дизайнерські радіатори в Луцьку  – то знайте: ставити радіатори опалення (навіть якщо вони супернизькі та красиві)  біля вікон – необов’язково!

І це зрозуміє кожен, хто відповість на питання: чому прийнято встановлювати радіатори опалення саме під вікнами? Та тому, що традиційно вікна – це місце найбільшої тепловтрати у будинках. Так принаймні було тоді, коли віконні конструкції бути недосконалими, пропускали багато тепла і тому мусили супроводжуватися «тепловим бар’єром» від батарей.

Сьогодні ж промисловість навчилася виготовляти склопакети і профілі з багатьма елементами теплозбереження, тож відсікати потік холодного повітря від вікон – уже не так актуально.

Але важлива порада: перед тим, як ухвалювати рішення не ставити радіатори біля «вікон в підлогу» або з низьким підвіконником – переконайтеся що ці вікна мають високий клас енергозбереження.

Низькі радіатори – корисні для систем опалення з низькою температурою теплоносія

І тут мова не про погану систему опалення, а про розумне розподілення і економію. Такі системи мають температуру теплоносія близько 40°C (хоч у звичних нам системах ця температура сягає подекуди і 90°C).

Якщо просто, то такі системи – це коли поєднуються різні типи поверхонь тепловіддачі і механізми поширення тепла. Мова і про теплу підлогу, і про теплові насоси, і про сонячні колектори, термостати і регулятори і так далі.

Але при чому тут низькі радіатори? Справа в тому, що вони забезпечують більш рівномірний розподіл тепла в приміщенні та убезпечують від перегріву окремих зон.

А низька температура теплоносія зменшує ризик опіків, що особливо важливо для дитячих кімнат, шкіл чи дитсадків.

Низькі радіатори – порятунок для дизайнерів та архітекторів

Якщо у вас приміщення з  нестандартними параметрами або вимогами – низькі радіатори точно стануть вам в пригоді. Адже вони і естетику збережуть, і функціональність та комфорт не порушать.

Повернімося до згаданих нами на початку панорамних вікон чи вікон з низькими підвіконнями. Якщо вони все ж не відповідають високим вимогам енергозбереження – без радіатора опалення під ними не обійтися. Тут-то і знадобиться низький радіатор!  Він не заважатиме огляду і не затулятиме світло. А ще зробить так, що на вікні не буде утворюватися конденсат.

Не обійтися без низьких радіаторів і людям, які влаштовують свій інтер’єр в стилі мінімалізму чи просто не хочуть порушувати уже створеного дизайну. Великі радіатори для таких людей – це жах, адже можуть створювати візуальний безлад і нагромадженість. А от низькі радіатори можна навіть інтегрувати в меблі чи заховати у кутку, тим самим врятувавши  «чистоту ліній» вашого дому.

До слова, низькі радіатори дуже часто використовують під час реконструкцій історичних будівель – саме тому, що вони, при мудрому їх використанні, не порушують історичного вигляду інтер’єру.