У Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги відкрили центр трансплантології. Його очолив Максим Овечко, який раніше він керував відділенням трансплантології в Ковелі.

Про це повідомили на сторінці медзакладу у фейсбуці.

Саме у Ковелі наприкінці 2019 року розпочали пересаджувати органи, відновивши в Україні посмертні трансплантації. Усього за кілька місяців так було пересаджено два серця та три нирки, ще чотири трансплантували від родичів.

“Новостворений Центр повністю готовий до родинних та посмертних трансплантацій нирок! Також триває підготовка до пересадження підшлункової залози та печінки. Нині в «листі очікування» уже перебуває майже сотня пацієнтів, а Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова саме очікує на включення до «пілотного проекту» МОЗ України, за яким такі операції будуть сплачуватися державою. Тоді Центр трансплантології запрацює на повну потужність”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше Центр хірургії серця та судин у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги очолив судинний хірург Ковельського МТМО Олександр Голуб.

За кільки місяців перед цим колишній керівник Ковельського МТМО Олег Самчук очолив Львівську клінічну лікарню швидкої медичної допомоги.

Максим Овечко