У селі Сусваль Володимир-Волинського району 20 січня розгорівся церковний конфлікт довкола храму Різдва Пресвятої Богородиці. Прихильники ПЦУ запевняють, що священник УПЦ (МП) разом з прихожанами не впустили похоронну процесію до храму.

Про це розповів народний депутат України Ігор Гузь на своїй сторінці у фейсбуці.

Нардеп зазначив, що увесь минулий рік у селі йшла боротьба за перехід православної громади до Православної Церкви України. Згодом храм, як наголошує Ігор Гузь, офіційно передали ПЦУ.

“На днях у селі відійшов у вічність батько голови місцевої ОТГ п. Степан. Прожив життя в цьому селі, до речі, його ж батько був закатований поляками і похований на подвір’ї місцевої церкви. Коли п. Степан був живий, при опитуванні про перехід з УПЦ МП до ПЦУ, він віддав свій голос за ПЦУ і заповів, щоб, коли помре, його занесли до храму. І ось, прийнявши останню сповідь від настоятеля ПЦУ, невдовзі помер. Сім’я вирішила поховати покійного з священиком ПЦУ”, – йдеться у повідомленні.

Як розповів депутат, прийшовши до церкви, рідні побачили храм закритим – священник УПЦ МП відмовився впустити родину до храму, а  парафіяни МП стали стіною перед дверима. Під час цього процесу труна з покійним стояла навпроти храму.

“Людина, яка прожила життя в рідному селі і хотіла піти в останню путь зі своєю церквою і у своєму храмі – не змогла це зробити. Християнське милосердя? Християнське співчуття? Християнська повага? Мораль проста. Церква зорієнтована на країну, яка вбиває і поневолює українців сотнями віків, і яка не може пустити до сільського храму померлого християнина, не може претендувати ні на що. Окрім того, як покаятися і саморозпуститися”, – написав Ігор Гузь.

Що про це кажуть у Володимир-Волинській єпархії УПЦ (МП)?

У Володимир-Волинській єпархії УПЦ (МП) розповіли, що 20 січня  в селі Сусваль Волинської області під приводом похорону, активісти ПЦУ спровокували черговий релігійний конфлікт.

Священник  УПЦ Богдан Гнатюк розповів, що помер житель села – батько глави Овадненской об’єднаної територіальної громади (ОТГ) Сергія Панасевича, який відстоює інтереси ПЦУ в церковному конфлікті. Покійний Степан Панасевич був прихожанином УПЦ, ієрей Богдан сповідав і причащав його.

Напередодні того, що сталося, голава ОТГ подзвонив священнослужителю і в наказовому тоні велів відкрити завтра храм, щоб там “звершив чин похорону” представник ПЦУ.

“Ми домовилися, що процесія зайде на територію церкви, як це вже було в день Богоявлення, коли їхня громада збиралася на церковному подвір’ї за нашою згодою. Однак, коли труну з тілом занесли на територію, почало відбуватися щось, що не піддається опису – про небіжчика просто забули і почали штурмувати двері храму”, – розповів Богдан Гнатюк.

За його словами, щоб прорватися до церкви, прихильники ПЦУ влаштували штовханину і стали зіштовхувати зі сходинок жителів села – прихожан УПЦ, що прибули на захист свого храму. Правоохоронці в цей час просто спостерігали за тим, що відбувається.

В результаті двері храму опечатали відразу двома печатками – одну поставив голова ОТГ, іншу – представник ПЦУ.