Частину туристів з  Катару, які 30 березня прибули в аеропорт “Бориспіль”, тримають в літаку, бо вони відмовляються від обсервації. 

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі “Українській правді” пояснив, що у ніч на 30 березня в Україну прибули два рейси з катарської столиці Доха. Вони доставили приблизно 350 пасажирів.

Частина з них у же направилася у визначені місця обсервації (частина з розумінням поставилася до нововведення, частина — погодилася після роз’яснень).

Приблизно 50 осіб ще знаходяться в літаках, і категорично відмовляються від обсервації. З ними ведеться роз’яснювальна робота.

До слова, пасажири, які прилетіли з Катару, заявляли, що рішення Кабміну про обсервацію було ухвалено, коли їхній літак уже був у небі. в обох рейсах всі були від початку згодні і на двотижневу самоізоляцію, і на аналізи прямо в аеропорту – але не на обсервацію в готелях.

Зазначимо, 29 березня в “Бориспіль” прибули евакуйовані із В’єтнаму українці. Вони відмовилися від обсервації, чинили спротив та намагалися силою прорватися з терміналу.

Нагадаємо, 26 березня президент Володимир Зеленський заявив, що до кінця дня 27 березня кордон України буде закрито цілковито – і далі про українців, які залишаться поза її межами, будуть піклуватися дипломати. Увечері 29 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про обов’язковість обсервації для тих українців, які повертаються з-за кордону.