Берестечківська районна лікарня №2 залишилась без фінансування. Частину працівників вже звільнили, а решту – з березня переведуть на півставки. 

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

З 2021-го у медзакладі не працюють єдині два стаціонарні відділення: терапевтичне і педіатричне, а з тридцяти ліжок рекомендують лишити 15.

Пацієнти, які нині лікуються в лікарні, бідкаються, що медзаклад закриють.

“Погано, погано буде, коли скоротять, бо куди нам старим йти? Біда”, – каже пенсіонерка Надія.

Проблеми розпочались через анестезіологів, яких у лікарні немає. Національна служба здоров’я України у контракті з медзакладом передбачила три умови. Головний лікар Павло Звонар каже, що дві з них виконали, а третю – знайти два анестезіологи на постійне місце роботи, – не вдалося.

“То не так легко знайти того анестезіолога, я думаю, що ми його і не знайдемо, тому я думаю, що ми будемо робити один пакет поліклінічний. Ну, трошки розширений”, – розповідає Павло Звонар.

Павло Звонар керує лікарнею вже 42 роки. При тому, що самому медзакладу 45. Розказує, що колись Берестечківська лікарня була потужною: хірургічне, гінекологічне, пологове відділення, палата інтенсивної терапії та в окремому корпусі – протитуберкульозне. Тоді все це обслуговував один анестезіолог. Зараз же, коли все позакривали, – таким спеціалістам тут просто не буде що робити. А якщо всі вимоги НСЗУ у лікарні не виконають, договір з нею не продовжать.

Всього у лікарні впродовж минулого року працювало 54 людини. Згідно з наказом, під скорочення потрапили 16. Уже звільнили десятеро. Крім медсестер під скорочення потрапив і єдиний електрик. Лаборантка Оксана працює в цій лікарні вже 27 років.  З березня її доведеться перейти на півставки.

Відвідувачі є завжди, тож роботи, каже жінка, і на півставці менше не стане.

“Мені прийдеться ходити через день. Якщо я прийду через день, як я сказала, люди ніде не діваються. Вони прийдуть на наступний день і  всеодно нагрузка лишається та ж сама по кількості людей. Розумієте?”, – ділиться Оксана Нахтігаль.

Зважаючи на вимоги Нацслужби, у лікарні, швидше за все, стаціонар так і не запрацює. Хіба що, як каже головний лікар, він буде денним. Працівники, яких вирішили звільнити, на свої місця не повернуться. Анестезіологів не знайдуть, тож і належного фінансування заклад не отримає. У такому випадку, опікуватись лікарнею може місцева громада. Але зараз ОТГ цього не потягне. Потрібно більше трьох мільйонів в рік.

“Міська рада бере на себе всі комунальні платежі, але заробітню плату громада по законодавству не може платити. Тобто, ви захистили пакет на 110 тисяч, ви в цей пакет входьте, будьте добрі. П’ять профільних лікарів, медсестри, 20-30 ліжок стаціонару. Така лікарня просто необхідна”, – розповідає Берестечківський міський голова Ігор Грудзевич.

Частину будівлі лікарні вже давно віддали під соціальні ліжка – там перебувають самотні люди. Можливо, після реорганізації центр розширять на весь перший поверх. А у колишньому пологовому відділенні  – зараз розмістилась поліклініка.

Берестечківська лікарня перебуває на балансі Луцької райради. Що робити із закладом ще вирішують, а поки що працівники написали колективне звернення до ради, аби там виділили гроші на зарплатню.