У Білорусі відкрили два нові родовища нафти − Східно-Макановічне та Західно-Гіровське, повідомляє белорусьнєфть. Обидва знаходяться в Речицькому районі Гомельської області.

Перше джерело чорного золота знайшли на глибині понад 4-ох тисяч метрів в результаті буріння пошуково-розвідувальної свердловини. За день тут добувають майже 9 тон сировини. Геологічні запаси на Східно-Макановічному родовищі − 900 тис. тон. Дані про Західно-Гіровске родовище не оприлюднені.
Під час пошуково-розвідувальних робіт на обох об’єктах було розкрито шість метрів нафтонасиченого матеріалу. Ці геолого-геофізичні параметри свідчать про хороший видобувний потенціал свердловин. Родовища будуть досліджувати в першому кварталі 2018 року.

Зокрема їх планують освоїти та ввести в експлуатацію.
Ще в 2015 році президент країни Олександр Лукашенко заявив про план пошуку нових нафтових родовищ у перспективних регіонах. Традиційно Білорусь оголошує про знахідку нових нафтових покладів саме в цей період. Минулого року, в перші дні січня повідомили про відкриття копалень в Угольському родовищі, Гомельської області.