Людині, яка отримала дві дози щеплення від коронавірусу, має бути доступний у додатку «Дія» COVID-сертифікат. З ним вона зможе перетинати кордон, навіть не роздруковуючи.

Про це розповів колишній заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер у програмі «Актуально» на 12 каналі 10 серпня.

Він розповів про кілька варіантів отримання сертифіката.

«Коли ми запускали вакцинацію, розглядали можливість отримувати сертифікат одразу. Але відверто скажу, що коли на підприємство приїжджає бригада вакцинувати 100 людей, їй краще поїхати кудись через квартал і вакцинувати інших, ніж роздруковувати папірці», – зазначив колишній заступник.

За його словами, зараз розглядають варіант друкувати сертифікати у ЦНАПах, однак поки остаточного рішення не прийняли. Реальніший варіант – прийти до сімейного лікаря і попросити його роздрукувати.

«Технічно вся інформація про пацієнтів зберігається в електронній системі охорони здоров’я. І helsi – це саме той напрямок, за який я відповідав. Доступ туди мають лікарі з вашої згоди, яку ви підтверджуєте через смс. Надрукувати сертифікат може будь-який сімейний лікар. Це єдиний стандарт, він затверджений ВООЗ, у всьому світі приймається. Він не має бути обов’язково на жовтому папері. У вас приймуть цей документ у будь-якій цивілізованій країні», – розповів Ярослав Кучер.

Утім, каже, отримати сертифікат можна вже і в додатку «Дія».

«Тут все просто. Якщо ти вакцинований, інформація про тебе внесена в систему. Тому коли тебе провакцинували, все-таки нагадай, щоб її внесли швидше. Робити це мають майже одразу, але бувають нюанси. По факту згенерував його в системі – там є QR-код, він англійською мовою. ЄС вже протестував їх, вони вже підтвердили, що в нас окей, обмін йде», – запевнив ексзаступник.

«Я думаю, що зараз пройде оця велика українська бюрократія, воно буде працювати, тобто ми вже повертаємося до звичного життя. Це буде зручно, не треба буде ходити до лікаря. Їдеш в ЄС – показав «Дію» і поїхав», – додав посадовець.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Торгувати лікарняними стане неможливо, – ексзаступник очільника МОЗ