Харчова чи сезонна алергія не є протипоказанням до вакцинації. Можна щепитися навіть у період загострення хвороби, запевняють у Міністерстві охорони здоров’я.

І додають: єдиним постійним протипоказанням до вакцинації є анафілактична реакція на попередню дозу конкретної вакцини або доведена така реакція до одного з її компонентів.

«Якщо у вас чи у вашої дитини колись була важка алергічна реакція, зробіть позначку в інформованій згоді і розкажіть про неї лікарю перед вакцинацією. Лікар прийме рішення щодо наявності протипоказань», – пояснюють у відомстві.

Також наголошують, що не треба приймати протиалергійні препарати до чи після вакцинації для запобігання алергічній реакції. І навпаки, їхній прийом не є підставою для того, щоб відкласти вакцинацію.

«Хоча ризик тяжкої реакцій на вакцини дуже низький, він у рази менший порівняно з ліками, які є у вашій домашній аптечці, все одно не залишайте пункт щеплення протягом 30 хвилин після щеплення. Саме протягом цього часу виникають хоча й рідкісні, але тяжкі алергічні реакції. Якщо таке станеться, медичні працівники нададуть необхідну допомогу», – радять медики.