Фракція «Європейська солідарність» підтримує продовження дії закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей ще на рік, оскільки це допоможе Україні тримати оборону проти російського агресора з меншими втратами.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий президент України Петро Порошенко.

«У «Європейської солідарності» є всі підстави не підтримати зазначений законопроект. Перше, поява в паризькому комюніке сумнозвісної нав’язаної Путіним формули Штайнмаєра. По-друге, українській делегації на вдалося включити і навіть не піднімалось питання імплементації дорожньої карти. По-третє, коту під хвіст пішло напрацювання по миротворцях ООН», – наголосив Порошенко.

Він зазначив, що діюча влада, яка перемогла на виборах, зокрема, завдяки критиці Мінських угод, не змогла запропонувати іншого варіанту досягнення миру на Донбасі.

У Європейська Солідарність є підстави не підтримати закон про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі:- поява в паризькому комюніке нав’язаної Путіним формули Штайнмаєра;- українська делегація не підняла питання дорожньої карти;- коту під хвіст пішло напрацювання по миротворцях ООН;- за вирішення таких складних проблем відповідає влада, а не опозиція;- фігуранти касетного скандалу-2 сфабрикували ще одну справу – за нібито державну зраду при підписанні Мінських угод.Три документи, які складають мінський пакет, — це не священні тексти, але ті, хто будував виборчу кампанію на критиці Мінська, за вісім місяців після виборів не запропонували альтернативи. Мінські угоди дозволили в найкритичніший момент зупинити Росію.Сьогодні на основі Мінська Європейська Рада схвалить рішення продовжити санкції проти Росії. Під час нещодавнього саміту Європейської народної партії я особисто звернувся до керівництва ЄС для забезпечення сьогоднішнього рішення.Путін мріє про відхилення нами Закону про особливий статус Донбасу. Це б розв’язало йому руки і дозволило позбутися тягаря санкцій. Голосування ж «за» допомагає нашій армії і державі тримати оборону з меншими втратами. Дозволяє дипломатам продовжити роботу на підтримку міжнародної коаліції на підтримку України.Ми — державники. Ми не міняємо принципів. Тому ми проголосували «за».Слава Україні!

Gepostet von Петро Порошенко am Donnerstag, 12. Dezember 2019