У Луцьку відзначили престольне свято кафедрального собору Святої Трійці – головного храму Волинської єпархії  ПЦУ.

Богослужіння очолив митрополит Анейський Макарій (Павлідіс), постійний член Священного синоду Константинопольської православної церкви, – повідомили у прес-службі єпархії.

Також  божественну літургію правили: головний секретар Священного синоду Православної церкви України митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, канцлер Волинської єпархії протоієрей Микола Цап, декан собору протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, благочинні та інші священнослужителі. Співав архієрейський хор «Оранта».

Митрополит Макарій переказав   всім волинянам благословення та найтепліші привітання Вселенського Патріарха Варфоломія.

У пам’ять про свій візит представник Константинопольської церкви подарував митрополитові Михаїлу Іверську ікону Божої Матері (Вратарниці). Цю копію образа було освячено й прикладено до оригіналу святині, що зберігається в одному з монастирів Афону.

Митрополит Михаїл  висловив упевненість, що візит митрополита Анейського «дасть черговий імпульс для подальших дій визнання Української церкви.

«Сподіваємось, що ви ще приїдете дарувати нам статус церкви патріархальної, церкви в статусі патріархату», – сказав митрополит.

Очільник Волинської єпархії також зробив подарунок митрополитові Макарію: йому вручено ікону Волинської Богоматері.

Завершився празник традиційним хресним ходом навколо собору.