Бомбосховище у центральному парку Ковеля вже влітку може стати популярним молодіжним хабом. Відомі місцеві художниці разом із ковельчанами та переселенцями розфарбували стіни укриття символічними для всієї України композиціями.

Про те, який вигляд нині мають кімнати під землею, – у сюжеті.

У бомбосховищі попрацювали відомі місцеві художниці Оксана Цюп’яшук та Світлана Солодун. Разом із мешканцями міста та вимушено переселеними українцями, яких прихистили у Ковелі, вони розфарбували стіни укриття.

«Це не наша ідея, тому що ми підглянули, в інших містах вже розпочали цю ідею реалізовувати. Звернулися до наших художників, вони в нас дуже активні, завжди з нами спільно проводять різні майстер-класи. І в мирний час було, і я сподіваюся, що й надалі буде. І ось так реалізували такий проєкт», – розповіла завідувачка сектору туризму Ірина Зінчук.

В одній із кімнат відразу декілька патріотичних малюнків. На одному, до прикладу, усі українські міста-герої, які цинічний ворог практично зрівняв із землею.

«Малюнок кольоровий, яскравий. Відображає оптимізм, бадьорість, але водночас ми солідарні з усіма цими містами. Тому що відчуваємо цей біль, відчуваємо трагедію кожного з цих міст. Хочеться, щоб наше українське суспільство ніколи це не забуло і щоб розквітла наша Україна», – каже художниця Світлана Солодун.

На іншій стіні – величезний герб України та її державний прапор.

«Окрема слава нашим Збройним силам України. Це малювали мама і дівчинка, які ходять, навчаються в мене в майстерні. Вони окремо цю стінку малювали», – розповідає мисткиня.

В іншій кімнаті – проєкт, «народжений із глибин душі».

«Свічка, лялька-мотанка в традиціях наших, теж українських. І, звичайно, що відома молитва, саме така душевна молитва «Отче наш», написана на рушничкові. Звичайно, хочеться, щоб тут ніхто не перебував. Просто як згадка нехай залишиться», – міркує Світлана Солодун.

Треба сказати, що в бомбосховищі ще є чисті, досі не займані фарбою стіни. Однак їх, каже художниця, розфарбовувати не будуть.

«Плануємо краще розмалювати щось ззовні. Облаштувати якісь гарні мурали на патріотичну тематику. Такі, які вже будуть споглядати люди, мешканці міста, ті, які приїхали до нашого міста, тому що дуже чути, що в нас гостей багато», – пояснює художниця.

Ірина Зінчук впевнена: Україна вже за крок до перемоги, більше того, жодна нога ворога не ступить на волинську землю, а відтак ковельчанам не доведеться ховатися у цьому бомбосховищі. А влітку це місце можна облаштувати як молодіжний хаб.

Треба сказати про те, що основний витратний ресурс для творчості – фарби – надали діаспора українців у Лондоні і благодійна організація «British Ukrainian Aid».