9 вересня виконавчий комітет Ковельської міської ради затвердив нові тарифи для комунальних підприємств «Ковельтепло» та «Ковельводоканал».

Про це повідомляє пресслужба Ковельскої міської ради.

Як зазначила заступник директора, начальник планово-економічного відділу ПТМ «Ковельтепло» Тетяна Яковук, тарифи для населення у Ковелі затверджувались у 2017 році, а у 2018 проводилось їх коригування у зв’язку зростанням ціни на газ.

За цей період вартість за розподіл природного газу зросла на 220 %, на постачання газу — на 101,4%, електроенергія — на 150 %, вода — на 177 %, водовідведення — на 165%. Також майже удвічі зросла мінімальна заробітна плата.

З урахуванням цих чинників вартість послуг на опалення зросте для населення на 15,7 відсотка, для бюджетних організацій — на 24%, інші споживачі — 27 відсотка.

Як зазначив перший заступник міського голови Тарас Яковлев, тариф у Ковелі є найнижчим серед міст Волині, тому, що 40% енергії виробляється завдяки альтернативним видам палива, постійно проводиться модернізація котелень та заміна теплових мереж.

На виконкомі затверджено тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води на рівні:

Нові тарифи будуть введені в дію з 1 жовтня 2021 року.

Також було прийняте рішення про коригування діючих тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. Основна причина — зростання мінімальної заробітної плати та ціни на електроенергію.

Як зазначив начальник УВКГ «Ковельводоканал» Юрій Рибачок, цей крок для підприємства є вимушеним.

І невелике зростання ціни на послуги допоможе уникнути збиткової діяльності підприємства. Це необхідно для здійснення вчасних розрахунків за електроенергію, для збереження на підприємстві кваліфікованих працівників, оплати податків, для забезпечення належної організації виробничого процесу заради забезпечення споживачів якісними послугами та питною водою.

Скориговані тарифи для всіх споживачів:

  • централізоване водопостачання 10,27 грн/м³ (без ПДВ), тариф зростає на 0,72 грн/мᶾ;
  • централізоване водовідведення 15,33 грн/м³ (без ПДВ), тариф зростає на 1,13грн/мᶾ.