Національний сніданок України цьогоріч став найбільшим в Європі – в ньому взяли участь близько 1000 осіб. Серед них – і волиняни.

Назва нинішнього сніданку “Бог. Родина. Україна”.

Подія вже традиційно відбувається в кінці травня і щоразу збирає сотні учасників, представників різних гілок влади, релігійних організацій, державних діячів, політиків, чиновників, бізнесменів. Серед присутніх, зокрема, Андрій Парубій, Леонід Кравчук, Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов, Філарет та церковні лідери інших конфесій. До заходу також приєдналися актор DZIDZIO, соліст гурту “Мандри” Сергій Фоменко та лідер рок-гурту “Друга Ріка” Валерій Харчишин.

Ведучими, як і минулого року, стали нардепи Павло Унгурян та Оксана Білозір.

Присутні разом молилися, кожен зі спікерів ділився історіями зі свого життя. Усіх вразило зізнання DZIDZIO, який розповів, що коли мама була ним вагітна, лікарі рекомендували зробити аборт. Однак жінка відмовилася, 8 місяців вагітності провела у лікарні, але таки народила сина.

Чимало й волинян поїхали на Молитовний сніданок. Серед них – митрополит Луцький і Волинський ПЦУ Михаїл, нардеп Ігор Лапін, радник міського голови Луцька Ігор Поліщук, секретар Луцькради Григорій Пустовіт, бізнесмени Андрій Разумовський, Олександр Князєв, Анатолій Костик, режисер Сергій Шараєвський, керівниця 12 каналу Катерина Делапчій, депутатка Луцької міської ради Юлія Вусенко, головна редакторка проекту “Протилежний погляд” Олександра Куртєєва, воїн Вадим Ваврищук.

За традицією, під час сніданку проводять благодійну акцію. Цього року збирають кошти для придбання медобладнання для онкохворих дітей.

Парламентські молитовні сніданки є традицією багатьох демократичних країн світу і слугують місцем об’єднання і розуміння політиків та чиновників. Понад 60 років такі молитовні сніданки відбуваються в Конгресі США та Європарламенті, а також у Німеччині, Норвегії та інших країнах. Уже вісім років поспіль молитовні сніданки відбуваються і в Україні.

Молитовний сніданок у Києві. Фото: Сегодня
Молитовний сніданок у Києві. Фото: Сегодня