На Волині, як і загалом по Україні, за останній тиждень значно побільшало дітей, хворих на коронавірус. Водночас більшає і госпіталізованих неповнолітніх пацієнтів. В обласній інфекційній лікарні станом на середину цього тижня усі місця, відведені для хворих на ковід дітей, були зайняті.

Про це йдеться у сюжеті Ірини Кудрі в підсумковій програмі «На тижні».

Яка ситуація в обласній дитячій лікарні

В обласній дитячій лікарні наразі зайнято 10 ліжок. За потреби ще 10-12 місць можуть розгорнути.

Тут дітей, у яких виявляють ковід, поміщають у закритий бокс з додатковим виходом надвір. У боксі є кухня, душова, санвузол.

«Зараз ми можемо розгорнути 10, а якщо треба, то і 12 ліжок. Поки що в нас є 10 ліжок, і практично всі вони зайняті», – каже медичний директор Ігор Дородних.

Медики розповідають, що важче лікувати тих, хто має супутні хвороби: онко і цукровий діабет. Варто боятися і наслідків коронавірусу.

«Є таке ускладнення коронавірусної хвороби, коли у діток уражаються одразу кілька систем одночасно, наприклад серце і шлунково-кишковий тракт. Це найчастіші органи-мішені», – зазначила лікар-імунолог, медичний директор з педіатрії Ірина Грабовська-Микитюк.

Яка ситуація в обласній інфекційній лікарні

Тут станом на середину тижня – жодного вільного ліжка.

«Кількість хворих збільшилася якраз за останній тиждень… На сьогодні в нас лежить 81 дитина. Для коронавірусної хвороби відведено два відділення по 40 ліжок, тобто ми маємо 80 ліжок для коронавірусної інфекції. Крім того, є ще одне відділення, де ми госпіталізовуємо тих дітей, у яких не підтвердилася коронавірусна інфекція», – повідомила головна лікарка Галина Морочковська.

Кисневозалежний лише один пацієнт. За словами головного лікаря, зазвичай діти не потребують кисневої терапії, хоча усі ліжко-місця мають доступ до кисневих точок. За весь період пандемії лише 10 дітям одягали кисневі маски.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку врятували дитину, яка впала в кому після коронавірусу. ВІДЕО