У лісі на Ковельщині, де щодня відпочивають, збирають гриби та ягоди волиняни, відтепер бігатимуть благородні олені та дикі кабани.

Про те, хто й навіщо випустив звірів із ферми, чому лісівники вважають, що олені приваблюватимуть туристів – у сюжеті Анастасії Качини.

Раніше ці олені жили неподалік села Радовичі, що на Ковельщині, – на території фермерського господарства “АМіЛа”. Сьогодні у їхньому розпорядженні понад 2 тисячі гектарів соснового лісу. 120 благородних оленів випустили у величезний вольєр. Такий, кажуть, в Україні єдиний.

“Усі самки і самці молоді, які народилися в період 2018-2020 року, поїдуть у вольєр сюди. Це вже сформовані дорослі тварини, які зможуть знайти собі тут прихисток і нормально існувати. Власне, це молоді тварини, які будуть довго давати потомство”, – каже заступник керівника ТзОВ “АМіЛа” Роман Гунчак.

Директор оленячої ферми Роман Микитюк каже: 10 років мріяв побудувати вольєр таких масштабів. І стільки ж мріяв про те, щоб рогатих красенів його ферми випустили в дику природу.

Приїхали подивитися, як збувається мрія Романа Микитюка та розширюється туристичний маршрут мальовничим волинським краєм, лісівники, журналісти, посадовці та народні депутати.

Цікаво, що територія вольєру входить до туристичного маршруту області. Локація буде відкритою як для тутешніх, так і для приїжджих.

У черзі поки ще невиконаних мрій пана Романа – випустити у волинський ліс європейського зубра. Зізнається, вже до кінця року на території цього величезного вольєру поруч з оленями, кабанами та європейською ланню може бігати до 10-ти таких зубрів.