В Україні стартувала вступна кампанія. Абітурієнти, які вступають на перший курс, з 2 липня можуть реєструвати свої електронні кабінети. Заяви ж у них прийматимуть з 12 по 26 липня. А от ті, хто вступає на магістра, вже можуть нести документи в омріяні виші. Вони подати заяву в електронному вигляді не зможуть. Лучанка Наталка – вже розібралася у нововведеннях.
У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки – 75 магістерських спеціальностей. Щоб вступити на 14 з них, потрібно буде скласти ЗНО з англійської мови. У виші кажуть, що замовили для магістратури 700 державних місць. Скільки ж їх буде профінансовано, поки невідомо.
Традиційно найпопулярніша спеціальність – “право”. На одне місце на ній претендують шість абітурієнтів. Також в топі – “туризм” та “міжнародні відносини”. Менший конкурс на природничо-математичних спеціальностях, хоча там державних місць зазвичай більше. У виші переконують – подати документи на вступ в магістратуру нескладно.
Цьогоріч навчання в магістратурі і на денній, і на заочній формах в СНУ коштуватиме 22 тисячі гривень на рік не залежно від спеціальності. У перший день охочих подати документи на вступ було небагато. У приймальній комісії кажуть, це через дипломи. Хоч вони уже надруковані, однак, не всі випускники-бакалаври їх отримали. Причини затримки не називають, але обіцяють видати вже найближчими днями.