На Театральному майдані Луцька 21-22 березня волиняни зможуть безкоштовно пройти обстеження на пересувному цифровому флюорографі.

Про це йшлося на науково-практичній конференції: «Особливості виявлення, діагностики та лікування туберкульозу на сучасному етапі», що відбулася 19 березня у конференц-залі управління охорони здоров’я облдержадміністрації, – пише Волинський обласний центр здоров’я у Facebook.

Щодня про діагноз «туберкульоз» дізнається двоє волинян, а майже через день одна людина в нашій області від цієї хвороби помирає.

“Масова флюорографія – це економічно недоцільні затрати, які себе не виправдовують. У світі від масової флюорографії давно відмовилися і обстежують групи ризику. вартість одного обстеження на цифровому флюорографі в ОТМПО – 65 гривень. У 2018-му році ми обстежили понад 22 тисячі осіб, виявлено 39 випадків туберкульозу. Це, приблизно, 0,15% і вважається досить високим показником”, – повідомив генеральний директор Волинського обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання Іван Нискогуз.

Головний лікар Волинського обласного центру здоров’я Сергій Новосад акцентував увагу на важливості збільшення кількості інформації у медіа просторі щодо профілактики та обізнаності з симптомами туберкульозу у населення. Були представлені зразки відповідної соціальної реклами, які транслюються на регіональних теле- і радіоканалах, а також зразки друкованої продукції, які поширюються у медичних та навчально-виховних закладах області.