Мільйон гривень – стільки обійдеться лучанам один швейцарський тролейбус, який планують закупити для міста.  Про це розповіла очільниця управління фінансів Лілія Єлова. Уже зараз планують виділити майже два мільйони гривень з міського бюджету для покупки перших двох машин. Коли придбають усі 10 – поки невідомо, закуповуватимутьпо два.
Йдеться про довгобазові, низькопідлогові тролейбуси із кондиціонерами, вони доступні для людей з інвалідністю. Такі машини втричі дешевші, ніж ті, які пропонують вітчизняні автозаводи але уп’ятеро дорожчі від тих, які купували ще два роки тому в Польських містах Люблін та Гдинь.
За ціною металобрухту протягом 2012-2016 років були закуплені двадцять тролейбусів.

 

Тоді вони з транспортуванням та розмитненням в середньому коштували по 200 тисяч гривень за одиницю. Протягом цього часу вартість металобрухту зросла на 30 відсотків, тобто, теоретично, ці ж тролейбуси зараз можна було б закупити за 260 тисяч гривень. Але нині місто польськими машинами нехтує, купують швейцарські, мовляв кращі. Лучани зможуть випробувати на собі та оцінити  нову техніку  уже через місяць, тоді за попередніми домовленостями, по місту почнуть курсувати два перші старі-нові тролейбуси із гірської Швейцарії.