При будівництві нових та реконструкції старих доріг у населених пунктах потрібно обов’язково виділяти частину площі під велодоріжки. Таку норму днями прийняли на законодавчому рівні.
У Луцьку близько восьми кілометрів виділені для тих , хто пересувається двоколісними. Однак, велосипедисти кажуть, що спершу до ладу потрібно привести ті доріжки, які уже є в місті. Ось це велодоріжка на центральній вулиці Луцька – проспекті Волі. Згідно правил позначка “велосипеда” має зустрічатися кожні 20-30 метрів на покритті, але тут її немає, власне, як і будь-якого дорожнього знака, який вказує, що це місце проїзду велосипеда.
Краща ситуація на проспектах Відродженні та Собороності. І доріжка не обривається, і відповідні дорожні знаки є, але як з’їхати не завжди можна плавно. Щодо будівництва нових, то велолюбителі певні, що цим можна було зайнятися і до прийняття правок до закону. Бо ще з 2011 року існує рекомендація облаштовувати у місті доріжки при реконтрукції вулиць та прокладанні нових шляхів. У муніципалітеті кажуть, що відтепер будуть категоричні . Нова дорога – обов’язкова велодоріжка. Поки ж анонсують ту, яка буде облаштована до кінця цього року. Далі ж справа за пішоходами, які повинні пропускати двоколісний транспорт на велодоржках і за велосипедистами, які мають їздити на відведеній території. Поки так виходить не завжди.