2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму. Лише кілька років тому в Україні законодавчо відділили цей діагноз від шизофренії. Батьки “дітей дощу” вважають це важливим кроком у боротьбі за їх права. Адже знижуються шанси відмови від них.
Крім того, завдяки нововведенням малеча тепер не обмежена у отриманні освіти у загальних закладах. Адже вже в п’ятому класі дитина не відчуває дискомфорту серед однолітків. Хоча вони звільнені від військової служби. При аутизмі дитина не відстає в розумовому чи фізичному розвитку. Просто занурюються в себе, живуть у своєму, створеному власною уявою, світі. Їм не цікаві ігри з однолітками. Вони важко адаптуються у соціумі. Аутизм останнім часом став більше поширеним. Причин – лікарі не можуть пояснити. У Сполучених Штатах Америки виявляють одну дитину з аутизмом на 55 діток. В Україні ця цифра – приблизно 1 на 68.

Також батьки дітей з аутизмом отримують приблизно півтори тисячі гривень матеріальної допомоги щомісяця та мають право безплатного проїзду в громадському транспорті. У Луцькому будинку маляти також діє центр ранньої соціальної реабілітації дітей інвалідів. Тут діють курси різних методик  відновлення, роблять масаж, з дітьми працюють педагоги.