Луцьких перевізників хочуть штрафувати за запізнення, відмову зупинитися на зупинці та відсутність автобусів на рейсі.

Про це стало відомо в четвер, 21 березня, під час круглого столу з обговорення проекту рішення «Про оператора електронних систем у місті Луцьку», – пише Волинь24.

Нагадаємо, що 5 вересня, на засіданні виконавчого комітету Луцької міської ради ухвалили рішення про безготівкову плату за проїзд у тролейбусах та маршрутних таксі.

Програма передбачає здійснення безготівкової оплати проїзду в маршрутних автобусах та тролейбусах за допомогою валідаторів, які працюватимуть в режимі «онлайн».

За словами начальника управління транспорту та зв’язку Луцької міської ради Володимира Степанова, із впровадженням в обласному центрі Волині електронного квитка перевізників зобов’яжуть платити майже тисячу гривень за один автобусний маршрут, який не виїде на рейс.

«Контроль буде вести оператор. Оскільки кошти будуть йти на рахунок оператора, які він буде відправляти перевізнику. Оператор буде робити ці відрахування і переводити їх на баланс бюджету Луцька. За цим процесом зможуть стежити представники міськради, адже їм буде наданий доступ до системи», – сказав посадовець.

Також він додав, що водії та перевізники змушені будуть стежити за основними трьома пунктами, за які, за умови їх невиконання, доведеться платити штрафи.

«Йдеться про запізнення, тобто невиконання графіків руху. Також у проекті ми прописали штраф за те, якщо маршрутка не зупиниться на зупинці, яка прописана у його графіку, ну і штраф за відсутність на рейсі автобуса», – сказав Степанов.

За словами першого заступника Луцького міського голови Григорія Недопада, у маршрутках встановлять спеціальні комп’ютери з пультом управління для водіїв.

«Пульт передбачає зв’язок водія з диспетчером», – пояснив він.

«Може бути надзвичайна ситуація, то водій зможе клавішею викликати швидку допомогу, поліцію. Також він зможе попередити диспетчера про те, що його рейс запізнюється через ДТП на якійсь вулиці», – пояснив Володимир Степанов.