Лучани хочуть, аби у місті був повноцінний сезон у філармонії, тож просять створили симфонічний оркестр. Відповідну петицію підписали триста двадцять сім містян. Тобто достатньо для того, аби петицію розглянули посадовці.
Луцьк претендує на звання “культурного міста”, але люди, які проживають у ньому, не мають можливості слухати професійний симфонічний оркестр, бо його просто не існує. Зрідка до міста навідуються гастролери, і в залах постійні аншлаги. Це означає, що лучанам цікава симфонічна творчість.
Художній директор філармонії каже, що є ряд причин, чому створити оркестр проблематично. Головна проблема – немає власної концертної зали.
Проект концертної зали обговорювали декілька разів ще навіть за часів Радянського Союзу. Проте –  досі за його реалізацію не взялись. Тож поки що колективи виступають або у Палаці культури, або ж у костелі. Та навіть якщо проект погодять, для створення симфонічного оркестру треба декілька років, – для пошуку професійних музикантів.
Цьогоріч на одній із комісій депутати поставили питання “про фінансування реконструкції” філармонії. Якщо за нього проголосують, є високою ймовірність і побудувати концертний зал, і організувати симфонічний оркестр. А петиція лучан буде для цього додатковим поштовхом.