Здати кров, аби врятувати життя. Чотирнадцятого червня міжнародна спільнота відзначає всесвітній день донора. Не винятком став і Луцьк. У міські станції переливання крові – велика кількість відвідувачів.
Сашко вперше здав кров п’ять років тому. Каже: тоді переконався, що процедура безболісна. З тих пір здає кров щонайменше раз на рік. За його словами, за цей час ніколи не було ситуації, коли після процедури у нього було погане самопочуття.
Банани – не єдиний продукт, який не можна вживати перед процедурою. Під забороною – копчена, гостра, солона їжа, молочні продукти, горіхи, а також алкоголь. Окрім цього, здавати кров не дозволяють людям, які перехворіли гепатитом, туберкульозом, онкозахворюваннями. Тим не менше, донорів у місті вистачає. За словами лікарів, в установі здають кров близько семи тисяч волонтерів.
Після здачі крові донор може отримати два вихідних і талон на безкоштовний обід у їдальні. А тим часом його кров відправляють на аналізи. Протягом шести місяців зразок перевіряють на різноманітні інфекції та віруси. Якщо все добре – її визначають як безпечну, і лише після півроку її можуть забрати медзаклади області.