Вісімдесятивосьмирічний Ростислав Кушнірук у часи Другої світової війни був лише підлітком, проте, вже тоді допомагав бійцям УПА. Під керівництвом старшого брата хлопець чистив зброю та носив її повстанцям. Так тривало два роки, але в 1944-му його діяльність – викрили.
На знак вшанування жертв війни та тоталітарних режимів восьмого травня в Україні відзначають день пам’яті та примирення. У Луцьку близько сотні людей зібрались на меморіалі, аби послухати молитву та покласти квіти до пам’ятника невідомому солдату. Ветеранів прийшло дуже мало – з кожним роком їм все важче відвідувати подібні заходи. Більше було так званих “дітей війни”. Надії Забіроніній тоді було всього п’ять, але вона каже, що війну запам’ятала на все життя.
Також жінки зізнаються – непокоїть їх не те, як вшановуватимуть загиблих, а те, як піклуються про солдатів, які зараз воюють на Сході України. Цьогоріч минуло 78 років з моменту закінчення Другої світової війни. Восьмого травня 1945-го нацистська Німеччина підписала акт про капітуляцію, таким чином, завершивши воєнні дії.