Працівники Луцького клінічного пологового будинку виступають проти облаштування інфекційного госпіталю на базі закладу. 

Про йдеться на сторінці медичної установи у фейсбуці.

“Колектив установи стурбований тим, що місто втратить установу з великою історією, де зародилося акушерство та УЗД на Волині, де народилося не одне покоління відомих людей, де щороку народжується близько 2000 малюків, який складає потужну конкуренцію не лише перинатальному центру, а й іншим пологовим будинкам України, в якому є все сучасне обладнання та апаратура і колектив може надати будь-яку акушерсько-гінекологічну
допомогу”, – йдеться у повідомленні.

“У випадку надзвичайного стану ми звичайно будемо надавати допомогу усім. На даний момент Пологовий функціонує в звичному режимі – ми продовжуємо вести партнерські пологи, приймати жінок з гінекологічною патологією, проводити обстеження, надавати допомогу COVID-вагітним, від яких усі відхрестилися!” – написали у зверненні.

У коментарі Інформаційному агентству ВолиньPost керівник Луцького клінічного пологового будинку Михайло Токарчук зауважив, що станом на 12 жовтня медичний заклад продовжує функціонувати у звичному режимі. Натомість жодних документів про перепрофілювання корпусу пологового будинку під інфекційний шпиталь ні він, ні колектив не бачили.

«Жодні роботи станом на зараз не тривають. 15-го жовтня мають приїхати кисневі точки. І то ще невідомо, чи вони для нас, чи для обласної лікарні. Наразі лише привезли ліжка і поставили там, де є вільні для них місця», – розповів Михайло Токарчук. Він зауважив, що ініціював зустріч колективу із керівником міського управління охорони здоров’я Володимиром Лотвіним, аби почути відповіді на питання, які турбують медиків.

Натомість сам Володимир Лотвін у коментарі журналістам видання зауважив, що остаточного рішення щодо перепрофілювання пологового під шпиталь ще немає.

«Це ще у процесі. Інфекційні стаціонари переповнені. Шукаємо шляхи вирішення. Готуємося, що буде збільшена кількість захворювань, тому шукаємо резервне місце. Це один з варіантів. Ми ще вивчаємо це питання», – сказав Лотвін.

Зауважимо, днями у ЗМІ з’явилася інформація про те, що на базі акушерського корпусу пологового будинку створюють інфекційний госпіталь для хворих на коронавірус на 250 ліжкомісць і сотню місць із кисневими точками.