У Луцькому СІЗО, на території якої функціонує медична частина філії ЦОЗ ДКВС України у Волинській області, перевірили дотримання протиепідемічних заходів і знайшли чимало порушень.

Про це повідомили на сторінці Офісу Омбудсмана України у фейсбуці.

З’ясовано, що в установі сплановано та проводяться протиепідемічні заходи, покликані перешкодити поширенню коронавірусної інфекції СOVID-19. Зокрема, в установі проводиться температурний скринінг та опитування особового складу, що заступає на службу, та відвідувачів. Крім того, не проводиться дезінфекція взуття персоналу.

Встановлено, що персонал СІЗО та медичної частини лише частково забезпечений засобами індивідуального захисту. В установі не забезпечений належний контроль за дотриманням маскового режиму та дезінфекцією службових приміщень.

Персоналу СІЗО під час виконання своїх службових обов’язків (відкриття та закриття камер) не користується гумовими рукавичками.

Під час відвідування збірного відділення з’ясовано, що адміністрація установи забезпечує захисними масками ув’язнених, доправляють до судів, або на проведення слідчих дій. Інші засоби індивідуального захисту (рукавички) в’язням не видаються у зв’язку з їх недостатньою кількістю. На складі установи зберігаються 10 тисяч захисних масок. Разом з тим, існує потреба в окулярах.

Так, за час дії режиму надзвичайної ситуації з Луцького СІЗО до судів було доправлено 258 в’язнів. Одночасно у зазначений період в режимі відеоконференції було проведено лише 51 судове засідання.

Не вирішено питання щодо переміщення частини утримуваних з Луцького СІЗО до інших пенітенціарних установ. Через це в розрахованій на 260 осіб установі утримується 293 осіб.

Установа не забезпечена необхідною кількістю бактерицидних кварцових ламп для дезінфекції приміщень. Така обробка проводиться лише в приміщеннях медичної частини, де наявні стаціонарні кварцові лампи, та приміщення для отримання і догляду посилок та передач. Разом з тим, кварцування інших приміщень СІЗО в тому числі слідчих кабінетів, коридорів тощо не проводиться.

Медична частина лише частково підготовлена до роботи на випадок масового надходженні осіб з підозрою на COVID-19. В аптеці зберігаються близько 200 захисних масок, 400 респіраторів та 70 одноразових хірургічних халатів. Зокрема, медичний персонал не забезпечений протиепідемічними костюмами та захисними окулярами. В медчастині відсутні графіки дезінфекційної обробки приміщень медичної частини та СІЗО. У штаті медичної частини відсутні епідеміолог та інфекціоніст.

Дезінфекція приміщень для проведення прогулянок засуджених та осіб, узятих під варту, камер, місць загального користування проводяться не систематично, а, як пояснює адміністрація установи – за потребою. Відсутні графіки почасової обробки приміщень. Дезінфекцію ув’язнені проводять самостійно.

Порушується право засуджених на освіту в умовах карантинних заходів, пов’язаних із епідемією коронавірусу COVID-19. Адміністрацією установи не налагоджено дистанційного навчання 4 неповнолітніх. Зокрема, з’ясовано, що в період карантину заняття з ними жодного разу не проводились.

Зазначені недоліки були доведені до відома керівництва установи та медичної частини.

Звіти та рекомендації за результатами цільового моніторингового візиту будуть направлені до Міністерства юстиції України та Державної установи «Центр охорони здоров я Державної кримінально-виконавчої служби України».