Про дитячі забавки в умовах війни. Десяток вартових, синьо-жовтий стяг і кодове слово «паляниця». На вулиці Ветеранів юні лучани облаштували так званий блокпост. Чергують там з ранку до смерканку. Які ж правила пропуску запровадили діти – у сюжеті.

Без вміння чітко вимовити «паляниця» чи «синиця» в’їзд на вулицю Ветеранів  для вас заблокований. Адже тут на варті порядку стоять юні лучани, які пильно стежать за кожним водієм.

Цьому блокпосту кілька днів. Вартових тут понад десяток. І хлопці, і дівчата. Усі – жителі багатоповерхівок на вулиці Ветеранів.

«Ми підходимо скраєчку і говоримо «Добрий день!» або «Слава Україні!», просимо сказати «паляниця» і питаємо, чи не можуть нам допомогти чимось для блокпоста. А тоді говоримо «Мирної дороги» або «До побачення!», – розповідає один з організаторів блокпоста Ярослав.

Тож як тільки бачать авто на горизонті – гайда гуртом до водія.

Ідея створити блокпост виникла у 12-річного Богдана. «Ну мені просто стало скучно», – пояснює хлопець.

Тож довго не думав – зібрав друзів і взялися до справи. Що і як робити – підгледіли у соцмережах. Мають юні вартові і графік чергувань.

За словами хлопців, блокпост відкривається о 9-й ранку і закривається о 22-й». «О 22:30 я забираю прапора і йду додому», – розповідає один з юних охоронців блокпоста.

До слова, на цей прапор діти спеціально збирали гроші. Частково у водіїв запитували, чи можуть підтримати блокпост, десь заощаджували самі. І врешті придбали великий стяг, який замайорів над так званим пропускним пунктом.

Волонтерство діти планують розвивати. Вже мають план: «Нам дадуть бідон з лимонадом, і коли нам будуть давати гроші, ми їх будемо віддавати на ЗСУ і наливати йому лимонад у стаканчик».

Окрім того, для юних захисників та захисниць вулиці Ветеранів важливо мати сили на чергування, а отже – не бути голодними.

Більшість водіїв радо зупиняються на прохання дітей і їдуть усміхнені далі. На таку ініціативу, кажуть, зовсім не шкода дати кілька гривень.

Підтримують дитячий блокпост і вчителі, адже розташований він поблизу шкільного подвір’я.

«Виховується у дітей національне виховання. Патріотизм. І зараз в наш час, а чому й не схвалювати? Поганого нічого не роблять», – вчителька школи №19 Юлія Власюк.

Мовляв, не все у телефонах не сидять. За тим, щоб у дітей все було гаразд, стежать і їх батьки. На так званий пункт пропуску періодично навідуються і роблять зауваження раптом що.

Діти кажуть: блокпост стараються тримати в порядку, адже у них є суперники, які теж майструють подібне. Та для юних вартових головне, діляться, дарувати водіям усмішки.