Мистецькі школи та бібліотеки перетворилися на центри арттерапії. Відтепер замість стандартних уроків там проводять групові заняття, які допомагають дітям відволіктися від подій у країні. Приходять і місцеві, і вимушені переселенці з різних куточків України.

Наша Марія Вавринюк завітала у Луцьку музичну школу №1. Як проводять терапію музикою – у сюжеті.

День у Луцькій музичній школі розпочинається з руханки та гімну України. Нині тут збираються діти з Луцької громади та ті, які приїхали з різних куточків України. Щоб допомогти їм адаптуватися до більш-менш спокійного життя і відволіктися від страшних подій, організувати терапію музикою та мистецтвом.

Дітей знайомлять з різними інструментами. Аліса найбільше вподобала барабани. Саме це, каже, допомагає виплеснути усі емоції. До Луцька з Харкова дівчина із сім’єю приїхала два тижні тому. Вони, каже, минули за секунди. Дівчинка розповідає, що вже знає яка на вигляд війна, і це – жахливо.

«Я побачила дуже багато розбитих домів, багато такого страшного, що словами не передати», – пригадує Аліса.

У Луцьку, де значно спокійніше, діти і їхні батьки відновлюються і вчаться жити по-новому. Відволікаються від негативу і місцеві.

У музичній школі організували 8 локацій з різними дитячими забавлянками та музичними експериментами. Для найменших влаштували зарядку і танці. Також тут вони складають пазли, ліплять із пластиліну, малюють та граються. Кожен обирає заняття до душі.

Для трішки старших організували локацію гри на гітарі. Сьогодні тут вчать українські пісні. Музикування, каже викладачка, допомагає відволіктися і сконцентруватися на хорошій справі.

Уже тиждень як музична школа перетворилася на терапевтичний центр. Для викладачів новий формат роботи не звичайний. Але усі раді тому, що можуть допомогти дітям пережити цей непростий час.

«Вони тут роблять що хочуть. У тому всьому хаосі ми з ними вчимо скоромовки, чистомовки, українські народні пісні. У них є руханки, вони ліплять. Вони всі літають по школі, і діти щасливі в той момент», – розповіла директорка музичної школи Ольга Чуріна.

До речі, підтримують тут не тільки дітвору, а й усіх, хто потребує будь-якої допомоги.

Арттерапевтичними центрами стали чимало мистецьких навчальних закладів та бібліотек Луцька. Усі залучені люди виконують ролі не тільки викладачів, а й психологів та реабілітологів.