У Луцьку вигадали, як економити мільйони на дорогах, зберегти автотранспортні шляхи і заробляти… на річці.

Про масштабний бізнес-план і його реалізаторів знає наша Анастасія Качина.

У Луцьку хочуть запустити вантажні перевезення річкою Стир. Для цього головну водну артерію обласного центру активно розчищають від повалених дерев, замулень та сміття. У Луцькраді переконані, що річка зможе значно розвантажити та зберегти дороги, на які з бюджету витрачають найбільше.

“Ні для кого не секрет, що вантажні автомобілі, які перенавантажені в абсолютній більшості випадків, здійснюють найбільш негативний вплив на дороги. Тому, щоб продовжити строк експлуатації, зняти навантаження, є така думка. Пропрацьовується ця тема, економічна доцільність, можливість і все інше”, – пояснює міський голова Луцька Ігор Поліщук.

Луцький мер каже, що перевозити вантаж Стиром будуть на баржах приватних підприємств. Він впевнений: попит на такий вид діяльності буде. Такої ж думки і директор річкового судноплавства у Луцьку Олег Кербалай. Він саме нині активно займається підготовкою річки до судноплавства. Каже: ідея відновити вантажні перевезення Стиром – більш, ніж реальна.

Нині важко підрахувати, скільки саме громада зекономить на ремонтах доріг. Утім Кербалай впевнений: це будуть десятки мільйонів гривень. А головне, що судноплавство збереже екологію.

Олег Кербалай запевняє: баржі для реалізації цього бізнес-плану є. Їх, щоправда, п’ять, але цього, каже, цілком достатньо. От тільки людей, які мають звання капітанів та зможуть кермувати цим транспортом, – лиш двоє. Втім, переконує бізнесмен, в будь-який момент охочих можна відправити на навчання в Одесу. Звідти вони вийдуть капітанами.

Директор департаменту економічної політики Борис Смаль переконаний, такий бізнес точно економитиме гроші громади. Однак, аби точно розуміти, чи такий бізнес наповнюватиме бюджет – треба напевне знати, скільки кілометрів та баржа із вантажем зможе пропливти.

Олег Кербалай запевняє: люди отримають набагато дешевший матеріал, бо ж із можливістю перевозити вантаж по воді – логістика стане дешевшою.

І влада, і експерти запевняють: із відновленням вантажних перевезень Стиром бюджет громади не лише економитиме десятки мільйонів, але й зможе наповнювати його. Реалізувати такий бізнес-план на воді планують вже до кінця наступного року.