Прелюдії та фуги, сюїти, мазурки, полонези і не тільки. У Луцьку відкрили перший міжнародний конкурс піаністів “Шопенівська весна”. З усієї України, Польщі і Білорусі зібралися віртуози, аби продемонструвати свої таланти.

Одеситка Катерина грає на фортепіано 6 років. Вона вже брала участь у конкурсах такого рівня, де отримувала призові місця, однак до Луцька дівчина приїхала вперше.

Катерина розповідає – почувається як вдома, адже учасники спілкуються , обмінюються досвідом, спонукають один одного до нових досягнень. Загалом до конкурсу долучилися 89 піаністів. Оцінювати їх запросили музикантів-експертів з Києва, Білорусі і Польщі. З Мінська приїхав народний артирст Ігор Оловніков.

Ігор Оловніков в Луцьку вдруге. Він каже – це затишне містечко західного типу, де зберігають традиції, шанують історію і культурні цінності. І приклад цього – конкурс “Шопенівська весна”. Захід розпочався з виступу симфонічного оркестру Луцької музичної школи номер 1.

Далі виступили члени журі – Юрій Кот та Ігор Оловніков. Розпочали з мазурки до дієз мінор Фридерика Шопена.

Також в цей день відбувся майстер-клас для педагогів. Конкурсні прослуховування триватимуть до 5 травня. А згодом відбудеться гала-концерт і нагородження учасників. Два роки тому у Луцьку вже відбувався конкурс “Шопенівська весна”, однак статус міжнародного отримав лише зараз, – розповідає Тетяна Гнатів.

У департаменті культури вирішили організовувати “Шопенівську весну” раз у два роки, як цього вимагають умови міжнародних конкурсів. А в проміжний рік організовуватимуть “Шопенівські читання”. Усі заходити будуть відбуватися у луцькій музичній школі названій на честь Фридеріка Шопена.