Луцьк на один день поринув у часи величних монархів, відважних лицарів, смішних блазнів та талановитих менестрелів. Вчетверте тут відбувся фестиваль середньовічного духу “Князівський бенкет”, який  приурочений 590 річниці З’їзду європейських монархів у Лучеську.

Родзинки фесту – коронація князя Вітовта та його дружини Юліани Гольшанської, а ще 3D-фотозона, де “ожили” гості З’їзду монархів, що був 1429 року.

Фестиваль  стартував  на Театральному майдані.   Урочистою  ходою Вітовт зі свитою пройшов центральною пішохідною вулицею Луцька. Його  супроводжували лицарі із клубу історичного середньовічного бою “Айна Бера” та  ансамбль старовинної і народної музики “Kings and Beggars”.  Окрім того у театралізованому дійстві брали участь актори  театру “ГаРмИдЕр” та Волинського обласного академічного театру ляльок.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  У Луцьку кілька сотень людей вишикувалися у “корону Вітовта”. ФОТО

Князівський бенкет традиційно відбувався на Замковій площі, але цьогоріч задіяли у фесті й Замок Любарта.

“Якщо раніше задіювали лише площу перед замком, то цьогоріч замок відчиняє свої двері для всіх, хто завітав на “Князівський бенкет”. Вхід до замку безкоштовний і там багато цікавих локацій. У Художньому музеї можна почути лекції про з’їзд монархів, чому він був саме в Луцьку, чому всі ці люди сюди приїхали”, – розповіла начальник управління туризму та промоції Луцької міської ради, Катерина Теліпська.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Без “корони” та з величезними тріщинами: замок Любарта майже 100 років тому. РЕТРОФОТО

Програма “Князівського бенкету”  була дуже насичена лицарськими турнірами, майстер-класами, театралізованими та музичними виступами, середньовічними іграми та забавами, спортивними змаганнями і квестами. Протягом дня гості могли поласувати середньовічними смаколиками та ще більше поринути в атмосферу древнього Луцька.