На базі Луцької дитячої поліклініки відкрили перший в Україні пункт вакцинації від коронавірусу для неповнолітніх.

У той час, коли майже у всіх поліклініках для дорослих кілометрові черги охочих щепитися, у щойно відкритому «дитячому» пункті вакцинації у поліклініці на вулиці Чорновола – порожні коридори. І не тому, що охочих немає, а тому, що кожен приходить на конкретну годину.

«З метою уникнення скупчень ми ведемо плановий запис, тобто попередній запис для того, щоб батьки не чекали в чергах», – каже очільниця закладу Оксана Лєщинська.

Аби щеплювати неповнолітніх, медсестри попередньо пройшли навчання. Вакцинують, до слова, дітей лише «Пфайзером».

«Лише з 12-ти до 18-ти років ми щеплюємо тут. А чому дітей щеплюють тільки «Пфайзером»? В інструкції так пише, що в нашій країні тільки ця вакцина з 12-ти років», – пояснює сестра медична пункту профщеплень Інна Арсієнкова.

Очільниця міської поліклініки каже: відкривають флакон «Пфайзера» лише у випадку, якщо збирається група із шести дітей. Якщо ж стільки охочих немає – вакцину не відкривають, аби не було залишку. Нині у поліклініці «колють» лише два дні в тиждень: у вівторок та четвер.

«Якщо буде така необхідність і треба буде щеплювати щодня, ми готові працювати з 8:00 до 20:00, тому що в нас є шість навчених медсестер і три лікарі. Але це мусить бути відповідна кількість звернень», – запевнила очільниця поліцклініки.

Разом з тим, розказує Оксана Лєщинська, бувають звернення від дітей, які бажають вакцинуватися потайки від батьків. Це ті, хто досягнув 16-ти років. І таких, кажуть у пункті щеплення, мусять «вколоти».

І якщо сьогодні у луцькій поліклініці на Чорновола вакцинували лише шестеро дітей, то на вівторок записалося вже вдвічі більше. Директорка поліклініки наголошує: коронавірусна інфекція вражає не лише старших. Цієї ночі у немовляти, якому лише 10 днів, медики зафіксували ковід-19. А тому щепленням потрібно рятувати не лише дорослих, але й дітей.