17-19 травня 2023 року в м. Луцьку проходить звітно-виборча конференція Української Церкви Християн Віри Євангельської. Під час заходу, що відбувається раз на чотири роки, буде обрано старшого єпископа та його заступників.

Останні 25 років ключову посаду у Церкві, що нараховує понад 1750 помісних громад та близько 106 тисяч вірян, обіймав старший єпископ Михайло Паночко (останній його термін через війну був продовжений ще на рік).

УЦХВЄ – одна з найбільших євангельських церков України, члени якої з перших днів війни масово стали в ряди волонтерів.

Зусиллями християн  віри євангельської з гарячих точок було евакуйовано понад 178 809 осіб (були і ті, хто поклав своє життя, рятуючи людей з-під обстрілів). Понад  267 290 вимушених переселенців було прийнято транзитом, більш як 78 тисяч розміщено на базі церков і в домівках вірян.

Сотні тонн гуманітарної допомоги (їжа, одяг, медичні препарати та ін.) зібрано церквами та доставлено в місця, де люди мають найбільшу потребу. Зокрема, з-за кордону завезено зібраної церквами 216 тис. тонн гуманітарної допомоги, в Україні віряни зібрали та доставили на місце призначення майже 70 тис. тонн допомоги. І це тільки зареєстровані дані.

Також християни-волонтери забезпечують потреби українських військових ТРО та ЗСУ (від бронежилетів та берців до тепловізорів та автомобілів). Відновлюють зруйноване житло мешканців у деокупованих регіонах.

Не забувають і про головне своє призначення – рятувати душі людей. У різних підрозділах, які сьогодні захищають нашу країну, служать 166 військових капеланів УЦХВЄ.  Ще більше вірян проводять  душеопікунську роботу із тисячами постраждалих українців.

Майже 500 членів церкви УЦХВЄ та членів їх сімей є військовослужбовцями у Збройних силах України, на жаль, 121 загинуло та 183 отримали важкі травми.