У Луцьку – відбулася прем’єра музичної вистави-інклюзії. Участь в ній взяли діти з синдромом Дауна та з ДЦП. Всього за три місяці підготовки вдалося досягти феєричного результату!

Виставу “В чужому пір’ї” влаштували у стінах лялькового театру. Над створенням музичної вистави-інклюзії працювали майже три місяці. Ставили постановку, вивчали пісні, відточували рухи й підбирали найяскравіші костюми. Усі 18 акторів ледь не в один голос заявляють: процес підготовки не менш цікавий, ніж сама прем’єра на великій сцені. (

Репетиції – це не лише про підготовку до спектаклю. Така творча діяльність допомагає дітям з інвалідністю проявити себе у ролі творців, і проявити свої здібності. Але насамперед, це спілкування, якого так їм не вистачає.

Однак, кінцевий результат залежав не лише від наполегливих репетицій. Згрупованість, відповідальність і допомога один одному – те, що неабияк вплинуло на успіх вистави.

Як і професійні актори, дітлахи вже замислюються про гастролі.

“В майбутньому ми плануємо ще два покази цієї вистави, як мінімум. А наші діти мріють поїхати на фестиваль. Ми колись вже були у Львові, поїдемо ще в Чернівці, де є такі фестивалі, де беруть участь інклюзивні колективи”, – каже керівниця проєкту Наталія Шнит.

Саме через мистецтво діти найбільше розкриваються, а суспільство починає усвідомлювати: усі ми рівні.