У Луцьку провели громадське обговорення щодо підвищення вартості проїзду у громадському транспорті. Поки йдеться лише про підвищення вартості проїзду в маршрутках. Щоправда, на подію прийшли лише представники мерії, перевізників та ЗМІ.

Відбулося громадське обговорення сьогодні, 8 жовтня, – пише ІА ВолиньPost.

Директор департаменту економічної політики Борис Смаль розповів, що в місті два роки успішно стримували тариф через запровадження е-квитка. Останнє зростання відбулося у 2019 році, тоді як до введення електронного квитка це відбувалося щороку. Усі інші міста тим часом змінювали тарифи в сторону збільшення.

Тепер економічна необхідність виникла і в Луцьку, заявив чиновник.

Так, провели розрахунок і встановили низку факторів, котрі викликають необхідність підвищення вартості проїзду, зокрема це – зменшення пасажиропотоку через пандемію (аналіз показує, що потік не відновиться, адже люди знайшли й альтернативні методи перевезення), переконаний Смаль, а також нелегальний обіг готівки 10-15 %, не зважаючи на те, що постійно проводять роботу з пасажирами, котрі платять в обхід системи CityCard.

«У новому тарифі перевізник не отримуватиме надприбутки. Рентабельність становитиме 10 %», – каже Смаль. Пропозицій щодо підвищення вартості проїзду від громадськості у встановлений термін не було. Лише надійшов лист після завершення терміну щодо неналежного стану маршруток. Натомість Борис Смаль зазначив, що у місті поступово оновлюють автопарк, що вартує немалі гроші. Окрім того, оновлюють й тролейбусний парк, незважаючи на відтермінування поставки нових «рогатих», знову ж таки, через пандемію.

Реальна вартість перевезення в електротранспорті на сьогодні становить 11 гривень, решту ж доплачують із бюджету.

Попередньо, питання про підвищення тарифів розглядатимуть під час найближчого засідання виконкому Луцькради.