Вже невдовзі Київський майдан засяє по-новому! І вдень, і вночі там майорітиме найвищий в області український стяг. В День прапора його урочисто піднімуть на 50-метрову висоту. Найвищі державні прапори в цей день піднімуть щонайменше 17 обласних центрів України. На це витратили 170,7 млн грн.

У скільки це обійшлося Луцьку – дивіться у сюжеті 12 каналу.

Задля міцності та надійності – під землею бетонна основа. Тож ризиків, що флагшток впаде – немає, запевняють виконавці робіт. Безпечна і сама конструкція: її спеціально під український стяг виготовляли в Туреччині. До слова, сам стяг родом теж звідти.

Стяг площею 10 на 12 метрів офіційно та урочисто піднімуть 23 серпня – на День державного прапора. До цього часу обіцяють облаштувати і територію навколо – бруківкою вкладуть невелику площу та алеї для пішоходів. Сам стяг не просто майорітиме, ще й світитиметься!

На самому кінці є сонячна батарея, там лампочка буде світитися, грозозахист зроблений і освітлення – будуть прожектори по периметру ставити і освічувати”, – каже виконавець робіт Леонід Стефанович.

Такі ж конструкції облаштовують у 17 обласних центрах. Обладнати в кожному найвищі прапори, й тим самим об’єднати українські міста вирішили в Офісі Президента України. Лучанам ініціатива до вподоби.

Попри те, що ініціатива – президентська, кошти – приватні, запевняють в облдержадміністрації.

Ми звернулися до бізнесу з проханням надати благодійну допомогу на будівництво цього прапора. Представники бізнесу самоорганізувалися, вони самі організовували будівництво, вони самі вирішували там питання з фінансування. Тому скільки коштує цей прапор – я сказати не можу, бо ні з обласного, ні з місцевого бюджету не виділено ні копійки”, – каже заступник голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа.