З 21 жовтня за проїзд у луцьких маршрутках братимуть на дві гривні більше. Здорожчає квиток і для школярів: учнівський вартуватиме 4 гривні. Мова про підвищення вартості проїзду в міських маршрутках йшла не один день. Після кількагодинних громадських обговорень про необхідність здорожчання квитків рішення залишалося за виконкомом.

Без жодних обговорень, пропозицій рішення таки прийняли.

Востаннє в Луцьку підвищували проїзд ще у травні 2019 року. Тоді тариф на проїзд із 5-ти гривень зріс до 6-ти. У міськраді запевняють: нинішнє здорожчання проїзду на часі, як ніколи. Таке серйозне підвищення вартості квитка – не на гривню, а відразу на дві – пояснюють не лише зростанням цін на паливо, моторні масла та зарплату водіїв, але й зменшенням пасажиропотоку, мовляв, у час локдауну лучани масово пересіли на власні авто.

Сукупність таких факторів поставила нас перед вибором: або приватні перевізники просто зупиняються й не їздять, тому що будуть працювати в збиток, або ми піднімаємо цей тариф, забивши туди націнку чи рентабельність всього лише 10%. Це не якість надприбутки, це нормальна рентабельність на перевезення”, – пояснює директор департаменту економічної політики Луцькради Борис Смаль.

Ще раніше чутки про підвищення вартості проїзду спровокували масові обговорення серед лучан у соцмережах. Серед невдоволених здорожчанням були й ті, хто пропонував встановити для деяких пасажирів ціну на квиток у 10 гривень. Йшлося про хитрунів, які замість розрахунку електронним квитком використовують готівку. Та такі пропозиції у міськраді відкинули.

Пропонували також підвищити вартість проїзду лише у нових комфортабельних маршрутках, які активно з’являються на маршрутах міста, натомість у старих “богданах” залишити стару ціну на квиток – 6 гривень.

Мер Луцька анонсував, що невдовзі на міських маршрутах почне їздити ще більше нових автобусів, а відтак з наступного року “богданів” на вулицях міста вже може й не бути.

Варто зазначити, що через здорожчання разового проїзду у міських маршрутках виникла необхідність змінити також вартість електронних QR-квитків на дві та три поїздки. За пропозицією «СІТІ КАРД» квиток на дві поїздки зросте з 15-ти до 20-ти гривень, а на три поїздки – з 20-ти до 25-ти гривень.