Віряни різних конфесій на території Луцького замку звершили спільне богослужіння – молилися за Збройні сили України та ворога. Про те, чому деякі представники духовенства та волиняни вважають, що в час війни надто важливо молитися за армію, яка вбиває українців, – дивіться в сюжеті.

На сцені зібралися представники різних конфесій: греко-католики, римо-католики, п’ятидесятники, баптисти, священнослужителі церков ПЦУ та Московського патріархату, представники мусульманської громади. Захід мав назву «спільне богослужіння». Щоправда, майже кожен представник духовенства вирішив вимовити молитву окремо.

Опісля молилися з головою Волинського обласного об’єднання церков Євангельських християн-баптистів.

«Про що ми будемо молитися? Перше – щоб Бог дав нашим військовим захист від тих людей зла, щоб смерть оминала їх», – промовив голова Волинського ООЦ Євангельських християн-баптистів Ярослав Троць.

Молилися з Ярославом Троцем, як не дивно, і за ворогів. Аби Бог, так би мовити, дав їм розуму.

Волиняни кажуть: ворогів у молитві згадують рідко, однак це робити таки треба.

«У Біблії написано, що варто молитися за ворогів, щоб дав сили їм зупинитися. Тому що сьогодні подивіться, що робить ворог: він вбиває наших дітей, жінок ґвалтує», – каже голова Городищенської сільської ради Світлана Соколюк.

А ось кримський татарин, очільник луцької мусульманської громади Сервер Зейнідінов за ворогів не молився і молитися ніколи не буде. Хоч згадки про російське військо у молитвах інших не критикує.

«Як закликають у релігії, треба не саму людину ненавидіти, а гріх у ній ненавидіти. Людина – це творіння Господа. Але є закон Таліона: око за око, зуб за зуб. І це вже зовсім обличчя людини немає у цих ворогів», – стверджує Сервер Зейнідінов.

Треба сказати про те, що його син нині саме боронить Україну від ворога.

«Син мій з перших днів записався у територіальну оборону. Він працював машиністом у Ковелі. І вирушив на схід. Зараз він у Луганську бере участь у бойових діях», – розповів батько.

До слова, у 2014-му на захист України став і пан Сервер.

«Мухамед каже: якщо вас не притісняють на немусульманській території, дозволяють вам вашу релігію, то дотримуйтеся законів цієї країни. І захист своєї країни входить у ці закони», – вважає чоловік.

Саме про захисників України звучала більшість молитов на території замку Любарта.

Насамкінець усі присутні на заході виконали духовний гімн України «Боже великий, єдиний».