Аби перезимувати деяким лучанам доведеться віддати півзарплати, а людям похилого віку на комуналку навіть пенсії може не вистачити. Через здорожчання газу і електроенергії в Луцьку зростуть тарифи на опалення та гарячу воду. Запустити тепло у батареї містян у “Луцьктеплі” запевняють – готові хоч уже.

От тільки чи зможуть платити люди за тепло за такими тарифами – питання.

“На жаль, у фінансовому плані десь є певні ризики, тому що значний ріст енергоресурсів. Підприємство від травня місяця, як, власне, і всі виробники тепла, живуть в умовах ринку природного газу, ринку електричної енергії ще раніше. Тому, на жаль, ці товари, які в основному 80% займають долю тарифу, вони підростають у своїй вартості”, – пояснив директор ДКП “Луцьктепло” Іван Скорупський.

У зв’язку із цим зростуть і тарифи на опалення. Для населення, інформує Іван Скорупський, ріст відбудеться на 10-12%. Значно скрутніше буде “зимувати” бізнесу, адже гігакалорія із 1 800 гривень здорожчає до 3 900.

Аби опалювальний сезон пройшов успішно та з найменшими втратами, для підприємства і лучан, за останні два роки міськраді вдалося встановити 254 ІТП у 40-му та 33-му мікрорайонах. На черзі – ще 76.

“За результатами опалювального сезону 2020-2021 вони показали свою ефективність. В середньому економія складає близько 30%. І в умовах сьогоднішніх тарифів, безумовно, що це для людей великий плюс”, – розповів міський голова Ігор Поліщук

Однак, каже директор “Луцьктепла”, із майже 800 багатоквартирних будинків міста – 150 досі не мають загальнобудинкових лічильників тепла. Так, для жителів цих багатоповерхівок тариф на опалення зросте не на 10, а аж на 25%.

Задля економії газу у Луцьку вже замінили пальники в окремих котельнях, а щоб і розхід електроенергії був меншим – оновили насоси.